Bastien De Wann

Srp 21

Bastien De Wann

Ještě, než se ke mě ten malý chlupáč dostal, potýkala jsem se s výběrem jména. Nechápejte mě špatně, Bastien je krásné jméno, bohužel je to taky záporák v jedné knížce, kterou jsem četla. Proto jsem chtěla vybrat jméno jiné. Udělala jsem si seznam. Kamarádům se nejvíce líbilo Bacardi, mamka chtěla Wifi (čtěte: váj-fáj, okamžitě zamítnuto), další variantou bylo Gucci nebo Fluffy (ang. chlupáč). A proto je mi ctí, představit Vám Disneyho. Když zlobí říkám mu Walte (rozumějte Walt Disney).

Disneyho nám přivezli večer kolem půl osmé. Po velmi letmém prozkoumání bytu se utábořil na stole, kde následně usnul. V noci zjevně usoudil, že nepohodlná dřevěná deska s nohama není nic pro něj, a tak se přestěhoval do postele, přesněji na můj polštář. Proto mohu říct, že aklimatizace proběhla výborně, během jednoho dne přijal byt za svůj a my se stali podnájemníky.

Své úlohy domácího se ujal přímo skvěle, dohlížel na co se dalo. Dokonce se rozhodl pomoci mi se studiem. Tento pokus ale neměl dlouhého trvání, protože jakýkoliv předmět kulatého tvaru nebo třásně s rolničkami odpoutávaly jeho těžce vydobytou pozornost.

Na jídlo prve dohlížel ze země, kde nás hlídal ostřížím zrakem, zda kuchtíme co máme jak pro sebe, tak i pro něj. Dnes vaří s námi na přímo na kuchyňské lince, byť se tomu snažíme bránit seč nám síly stačí. Jeho nejoblíbenější jídlem jsou bezesporu jakékoliv kočičí pamlsky. Lidské jídlo obchází obloukem, přičemž na mě vrhá znechucené pohledy: „Vážně to chceš jíst?“ nebo „Jsi si jistá, že to není otrávené?“ Občas mě vážně zajímá, co se mu asi tak honí hlavou.

Jinak je to mazel, svou lásku dává najevo zejména o půl sedmé ráno hlasitým předením u hlavy. Spací návyky? Spí tam, kde jsme my. Nebo složí hlavu na nejvyšší patro škrabadla, ze kterého má rozhled do celého bytu. Nebo spí na oblečení, zásadně černém. Neumí být sám v jedné místnosti, a tak nás všude věrně doprovází. Ještě, že ten byt není tak velký.

Pár doplňujících údajů. Kukadla má krásně modré, zoubky mu dorůstají a váží lehce přes čtyři kila. Na fotkách se může zdát baculatější, ale to jsou chlupy. Umí klamat tělem.

Šest měsíců za námi a další roky pře námi. Disney je miláček rodiny, zejména je oblíbený u těch, kteří by na „kočku v životě nesáhli“ a „co tě to napadlo pořídit si kotě“.

Milujeme ho a těšíme se na další roky, které spolu prožijeme.