Barney De Wann

Srp 18

Barney De Wann

Bárnýsek je u nás necelé tři měsíce, ale je tak samozřejmou součástí našich dnů, jako kdyby u nás byl odjakživa. Původní jméno se nám líbilo, a tak mu zůstalo.

Od začátku se velmi dobře aklimatizoval, k čemuž mu pomáhá jeho vrozená zvědavost, hravost a bystrost. Není v bytě místečko, které by neprozkoumal.  Barney je malý lumpík, rošťačí a zlobí jako každé koťátko, ale zároveň  je neskutečně hodný a přítulný.

Každé ráno na nás již čeká a chce se mazlit a chovat. Všude nás doprovází, nic mu nesmí uniknout. Hodně rád má úklid, se smetákem si chce hrát, hadice od vysavače je pro něj výzva a po vytření znovu vytírá podlahu sám sebou.

Přes den  nejraději spí nebo odpočívá, buď na škrabadle „ve věži“, odkud má skvělý přehled, co se kde děje nebo pod stolkem v obýváku, v koupelně na předložce či v Terezčině posteli, kde se schovává pod polštáře. Moc rád sedává také u okna a pozoruje okolí.

Večer je nejvíce aktivní, chce si hrát, skákat, dovádět a pak usíná u škrabkání a hlazení nebo vyčesávání kožíšku.  Dny mu zpestřuje také kamarádka Sofinka – želva zelenavá, se kterou si na sebe postupně zvykají.

Bárnýsek je  velký jedlík, ale co mu nechutná, to nejí. Nejraději má syrové maso a sušenou kosmu. Již nyní váží 4, 6 kg.

Je to miláček nejen náš, ale i našich přátel, je to úžasný kocourek, který k nám domů přinesl velkou radost.