Amidala De Wann

Lis 17

Amidala De Wann

Malou Ciri (Amidalu) jsme si pořídili k naší dcerce Agátce(1,5). Ciruška je strašně hodná k malé, lepší kočku si k dítěti neumím představit. Měli jsme kdysi britskou modrou a vůbec se to nedá srovnat. Ciri je mazlivá, není zákeřná, má ráda i návštěvy, je společenská. Taky oceňuji, že se ještě nestalo, že by mi nakakala jinde, než do záchodku (což naše předchozí kočky dělaly). Jinak se projevuje jako jiné koťata, občas něco zničí, roztrhá apod. Ale to je normální.

Ciri je hodně upovídaná a neustále si vyžaduje pozornost. Když se jí nevěnuji hned, tak mi začne skákat po nohách a věšet se po mně, tak že se div nepřizabiju. Nejdůležitější pro nás je to, že k dětem si opravdu jinou kočku představit neumíme. Agátka jí má hodně ráda, a pro nás kupodivu i Ciri má ráda Agátku (chce s ní spát, leze k ní do postýlky, když se Agi přebaluje, tak při tom na ní skáče).

Jeden z krásných zážitků byl, když se Agátka při odpoledním spánku vzbudila a trochu plakala. Já jí zrovna neslyšela, protože jsme vařila a najednou přiletěla Ciri, mňoukala, skákala po mně a vypadala vyděšeně. Pak jsem zaslechla Agátku a cestou k pokojíku Ciri běžela přede mnou a koukala na mě velice vyčítavě. Jak jsem otevřela dveře, tak Ciri hned skočila k malé a kontrolovala, jestli je v pořádku.